Παραπέει η Ίντερ

Η Ίντερ δε μπορεί να σηκώσει κεφάλι μετά και τη νέα της ήττα από τη Σασουόλο με 3-1 για την 21η αγωνιστική.

Οι παίκτες του Ντι Φραντσέσκο κατάφεραν στο πρώτο μισάωρο να πάρουν το προβάδισμα με δύο γκολ καθώς οι Τζάτζα στο 17 και Σανσόνε στο 29 βρήκαν δίχτυα.

Οι παίκτες του Μαντσίνι πίεσαν στην επανάληψη και στο 64’ θα μπορούσαν να μειώσουν αλλά η μπάλα μετά το σουτ του Σακίρι σταμάτησε στο δοκάρι. Τελικά η μείωση του σκορ ήρθε στο 83’ με τον Ικάρντι.

Στη συνέχεια η Ιντερ προσπάθησε να ισοφαρίσει και το ματς πήρε άλλη τροπή προς το τέλος καθώς υπήρχαν πολλά κενά. Ο Τζάτζα στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι από τον Ντόνκορ, το οποίο ο Μπεράρντι εκμεταλλεύτηκε για να κλειδώσει τη νίκη. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν και οι δυο ομάδες μετά τη δεύτερη κίτρινη που αντίκρυσαν οι Σανσόνε και Ντόνκορ.