Εκτός Κυπέλλου η Τραμπζονσπόρ

Η Τραμπζονσπόρ έπεσε… θύμα έκπληξης στη φάση των «16» του Κυπέλλου, καθώς έχασε στην έδρα της με 2-3 στην παράταση (2-2 η κανονική διάρκεια) από την Σίβασπορ με γκολ στο 120’, μένοντας με 10 παίκτες στο 83’…

Η φιλοξενούμενη, που έχει ανοδική πορεία και στο πρωτάθλημα , προηγήθηκε μόλις στο 10’ με τον Ουτάκα, ενώ η γηπεδούχος ισοφάρισε με τον Μουσταφά Γιαταμπαρέ στο 23’… Ο επιθετικός από το Μάλι κατάφερε να δώσει προβάδισμα στην Τραμπζονσπόρ στο 32’. Στο 40’ η Σίβασπορ πέτυχε το 2-2 με τον Γιλμαζερ… Στο δεύτερο μέρος δεν είχαμε αλλαγή στο σκορ, αλλά άλλαξε η αριθμητική ισορροπία στον αγωνιστικό χώρο, καθώς η γηπεδούχος έμεινε με 10 παίκτες στο 84’, λόγω της αποβολής του Σαλίχ Ντουρσούν με απευθείας κόκκινη κάρτα… Έτσι, οδηγηθήκαμε στην παράταση και η Σίβασπορ… ξέρανε την Τραμπζονσπόρ με γκολ του Τσαχετσούχε στο 120’…