Γλίτωσε την «γκέλα» ο Άρης

Με “χρυσό” σκόρερ τον Φερνάντες ο Άρης επικράτησε με 1-0 επί του Εθνικού Ν. Αγιονερίου στο Κιλκίς και παρέμεινε στο -1 από τον πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Πανσερραϊκό. Οι “κίτρινοι” ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και σε ένα ακόμα ματς έχασαν αρκετές και σημαντικές ευκαιρίες. Τη λύση τελικά έδωσε ο Φερνάντες, ο οποίος στο 77′ έστειλε την μπάλα με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή στα δίκτυα του Τεντόνη. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος και μόλις στο 12′ έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Πόι. Στο 43′ ο ίδιος παίκτης έστειλε άουτ την μπάλα από το μισό μέτρο ενώ στο 49′ ο Παπαδόπουλος τράνταξε το δοκάρι της εστίας του Εθνικού. Δύο λεπτά πριν από το γκολ ο Άρης είχε σπαταλήσει μία ακόμα σπουδαία ευκαιρία όταν ο Ν΄Λουντούλου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τεντόνη.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη του Άρη με τον Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς στον πάγκο του ενώ το επίσημο ντεμπούτο του με την κίτρινη φανέλα πραγματοποίησε ο Σανιά.