Περέιρα: «Έχουμε παράπονα από τη διαιτησία»

Τη δυσαρέσκειά του για τη διαιτησία στο παιχνίδι με τη Ντνίπρο εξέφρασε ο Βίτορ Περέιρα μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Μιλώντας στη NOVA ο Πορτογάλος προπονητής του Ολυμπιακού ανέφερε: ‘‘Είναι φυσιολογικό μετά από ένα τέτοιο ματς να είμαστε απογοητευμένοι με τον εαυτό μας. Θα μπορούσαμε πολύ καλύτερα. Έχουμε παράπονα από τη διαιτησία. Ήταν πέναλτι στα τελευταία λεπτά και δεν υπάρχει κάτι αντικανονικό στο γκολ του Μήτρογλου. Και εγώ και οι παίκτες χάσαμε τον έλεγχο μετά τα όσα συνέβησαν και αντιδράσαμε.

Έχουμε τώρα μπροστά μας το 2ο παιχνίδι, όπου πρέπει να αποδείξουμε ότι είμαστε καλύτεροι και ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε καλύτερα. Αν τελείωνε το ματς στο 2-1, θα ήταν καλύτερο. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε άσχημα και δεχτήκαμε δύο γκολ. Όταν καταφέραμε να οργανωθούμε, ο αντίπαλος κλείστηκε. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Στο δεύτερο παιχνίδι πρέπει να είμαστε πιο ποιοτικοί και πιο επιθετικοί. Πρέπει να αποδείξουμε ότι μπορούμε”.