Πέρασε στα πέναλτι η Λοκομοτίβ

Η Λοκομοτίβ Μόσχας κατάφερε να πανηγυρίσει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ρωσίας, καθώς νίκησε με 4-2 στα πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια και παράταση) την Ρούμπιν Καζάν. Μεγάλη πρόκριση και για την Γκάζοβικ για τους «8» του θεσμού, καθώς επικράτησε 1-0 στην παράταση στην Τούλα της Άρσεναλ!

Στην Μόσχα Λοκομοτίβ και Ρούμπιν Καζάν ήταν προσεκτικές στην επιστροφή τους στις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις και έτσι δεν σκόραραν για 120 λεπτά… Τελικά, η γηπεδούχος έφτασε στην επιτυχία από την «άσπρη βούλα»!

Κλειστό… ματς έγινε επίσης ανάμεσα σε Άρσεναλ Τούλα και Γκάζοβικ Όρενμπουργκ. Οι δυο ομάδες δεν σκόραραν στη κανονική διάρκεια. Η φιλοξενούμενη… βρήκε δίχτυα με τον Κορόνοφ στο 112’ και αυτό το γκολ ήταν αρκετό στο να φτάσει στην επιτυχία…