Παράσχος: «Μας περιμένει ένας μαραθώνιος»

Με ήττα συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Γιώργου Παράσχου στον πάγκο του Πλατανιά. Οι κρητικοί ηττήθηκαν από τον ΠΑΣ με 1-0 και ο Έλληνας τεχνικός τόνισε πως η ομάδα του μπορούσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, συμπληρώνοντας πως ακολουθεί μαραθώνιος.

Οι δηλώσεις του:

«Δεν ήταν ένα καλό παιχνίδι. Είχε πολύ δυνατές μονομαχίες και πολλά τρεξίματα. Νιώθουμε άβολα, αφού μπορούσαμε να διεκδικήσουμε το βαθμό. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, χωρίς να είμαστε πολύ απειλητικοί, παίζοντας στο μισό γήπεδο τον αντίπαλο. Υστερήσαμε όμως στην τελική πάσα και στη δημιουργία φάσεων. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε πολύ άσχημα, ο ΠΑΣ ήταν πολύ καλός στο πρώτο εικοσάλεπτο, είχε το δοκάρι, μας έκανε και γκολ από στημένες φάσεις που είναι το δυνατό μας σημείο. Στις καθυστερήσεις είχαμε μια σπουδαία ευκαιρία και αν ήμασταν τυχεροί θα μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε. Πλέον μας περιμένει ένας μαραθώνιος και ειδικά τα επόμενα δύο παιχνίδια με Καλλονή και Βέροια θα είναι καθοριστικά. Ο ΠΑΣ έχει έναν πολύ καλό κορμό και παρά το γεγονός ότι κάθε χρόνο του φεύγουν παίκτες καταφέρνει να εμφανίζεται δυνατός».