Το 7ο διεθνές τουρνουά «Παναγιώτης Κατσούρης»

3 Απριλίου 2015

Φιλόξενος οικοδεσπότης, απολύτως συνειδητοποιημένος για την σπουδαιότητα που έχει κερδίσει μέσα στο χρόνο το τουρνουά «Παναγιώτης Κατσούρης», ο ΠΑΟΚ διοργανώνει το έβδομο διεθνές τουρνουά στις 5 και 6 Απριλίου, στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας, προσκαλώντας σημαντικές Ακαδημίες.

Ανταγωνιστικό, δυνατό, εμπορικό, προσηλωμένο στην χαρά και την εκπαιδευτική εμπειρία που προσφέρει το ποδόσφαιρο, το τουρνουά «Παναγιώτης Κατσούρης» αφορά δύο ηλικιακές κατηγορίες, την Κ11 και την Κ13. Οι ομάδες χωρίζονται σε δύο γκρουπ για κάθε ηλικιακή κατηγορία και είναι οι εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ11

Α’ Γκρουπ
ΠΑΟΚ
Ραντ
Ακαδημία Χάτζι
Βίκτορ Πονεντέλνικ

Β’ Γκρουπ
Ηρακλής
Στεάουα Βουκουρεστίου
Παρτιζάν
Επίλεκτοι Νόβι Σαντ

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων:

Κυριακή 05.04

Α’ Γκρουπ
ΠΑΟΚ – Βίκτορ Ποντεντέλνικ 09.30 (γήπεδο 6)
Ακαδημία Χάτζι – Ραντ 10.45 (γήπεδο 6)
ΠΑΟΚ – Ραντ 17.00 (γήπεδο 7)
Βίκτορ Πονεντέλνικ – Ακαδημία Χάτζι 18.15 (γήπεδο 7)

Β’ Γκρουπ
Παρτιζάν – Ηρακλής 09.30 (γήπεδο 7)
Στεάουα Βουκουρεστίου – Επίλεκτοι Νόβι Σαντ 10.45 (γήπεδο 7)
Παρτιζάν – Επίλεκτοι Νόβι Σαντ 17.00 (γήπεδο 6)
Ηρακλής – Στεάουα Βουκουρεστίου 18.15 (γήπεδο 6)

Μ. Δευτέρα 06.04

Α’ Γκρουπ
ΠΑΟΚ – Ακαδημία Χάτζι 09.00 (γήπεδο 6)
Βίκτορ Ποντεντέλνικ – Ραντ 10.15 (γήπεδο 6)

Β’ Γκρουπ
Παρτιζάν – Στεάουα Βουκουρεστίου 09.00 (γήπεδο 7)
Επίλεκτοι Νόβι Σαντ – Ηρακλής 10.15 (γήπεδο 7)

Μ. Δευτέρα 06.04

Αγώνες Κατάταξης:
4oς Α΄ Γκρουπ – 4ος Β’ Γκρουπ 14.30 (γήπεδο 6)
3ος Α’ Γκρουπ – 3ος Β’ Γκρουπ 14.30 (γήπεδο 7)
2ος Α’ Γκρουπ – 2ος Β’ Γκρουπ 15.30 (γήπεδο 6)
1ος Α’ Γκρουπ – 1ος Α’ Γκρουπ 15.30 (γήπεδο 7)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ13

Α΄ Γκρουπ
Παρτιζάν
Ακαδημία Χάτζι
Μπάλτικα Καλίνινγκραντ
ΕΠΣΜ

Β’ Γκρουπ
ΠΑΟΚ
Ραντ
Στεάουα Βουκουρεστίου
Βοϊβοντίνα

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων:

Κυριακή 05.04

Α’ Γκρουπ
Μπάλτικα Καλίνινγκραντ – Ακαδημία Χάτζι 09.30 (γήπεδο 1)
Παρτιζάν – ΕΠΣΜ 10.45 (γήπεδο 1)
Μπάλτικα Καλίνινγκραντ – ΕΠΣΜ 17.00 (γήπεδο 1)
Παρτιζάν – Ακαδημία Χάτζι 18.15 (γήπεδο 1)

Β’ Γκρουπ
ΠΑΟΚ – Βοϊβοντίνα 09.30 (γήπεδο 2)
Στεάουα Βουκουρεστίου – Ραντ 10.45 (γήπεδο 2)
ΠΑΟΚ – Ραντ 17/00 (γήπεδο 2)
Στεάουα Βουκουρεστίου – Βοϊβοντίνα 18.15 (γήπεδο 2)

Μ. Δευτέρα 06.04

Α’ Γκρουπ
Μπάλτικα Καλίνινγκραντ – Παρτιζάν 09.00 (γήπεδο 1)
Ακαδημία Χάτζι – ΕΠΣΜ 10.15 (γήπεδο 1)

Β’ Γκρουπ
ΠΑΟΚ – Στεάουα Βουκουρεστίου 09.00 (γήπεδο 2)
Ραντ – Βοϊβοντίνα 10.15 (γήπεδο 2)

Μ. Δευτέρα 06.04

Αγώνες Κατάταξης:
4Ος Α΄ Γκρουπ – 4ος Β’ Γκρουπ 14.30 (γήπεδο 1)
3ος Α΄Γκρουπ – 3ος Β’ Γκρουπ 14.30 (γήπεδο 2)
2ος Α’ Γκρουπ – 2ος Β’ Γκρουπ 15.30 (γήπεδο 1)
1ος Α’ Γκρουπ – 1ος Β’ Γκρουπ 15.30 (γήπεδο 3)

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε γήπεδα 9Χ9, θα διαρκούν δύο 25λεπτα ημίχρονα, κάθε ομάδα έχει δικαίωμα να χρησιμοποιήσει 8+1 παίκτες (επιτρέπεται απεριόριστος αριθμός αλλαγών), δεν ισχύει ο κανονισμός του οφ σάιντ, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας, το νικητή θα καθορίσουν τα αποτελέσματα των μεταξύ τους αγώνων, η διαφορά γκολ, η καλύτερη άμυνα και στην έσχατη περίπτωση θα γίνει κλήρωση.

Πηγή: www.pamesports.gr

ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟ! :
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ