Η ανατροπή του… αιώνα στην Ιαπωνία (video)

Τέτοια ανατροπή δεν ξανάγινε… Στην δεύτερη κατηγορία της Ιαπωνίας, η Τόκυο Βέρντι που είναι στην 7η θέση, με 3-3-1 (τέρματα 11-9) κατάφερε το απίστευτο. Στον αγώνα με την Γκιφού στην έδρα της ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 0-3 με τρία γκολ από τον Νάμπα στο 14’ (πεν.), στο 19’ και στο 27’! Η φιλοξενούμενη είναι στην τελευταία θέση και έχει μόλις τρεις βαθμούς (0-1-6) και συντελεστή τερμάτων 6-18, αλλά κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο να σημειώσει τρία γκολ!

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος… αναστήθηκε και έφτασε έτσι σε μια απίστευτη ανατροπή με τέσσερα γκολ από το 83’ και μετά… Στο 83’ ο Χιραμότο πέτυχε 1-3, και ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 4-3 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 90’+6! Ενδιάμεσα είχαν σκοράρει και οι Τσούγκο (88’) και Σουγκιμότο (90’+3)…
Έτσι, η Τόκιο Βέρντι με την επιτυχία της αυτή έμεινε 5η αγωνιστική αήττητη (3-2-0), ενώ η Γκιφού γνώρισε την 5η ήττα… κολλητά!