Μάντζιος: «Αγώνας δίχως αύριο με Ατρόμητο»

Κομβική χαρακτήρισε την αποβολή του Σηφάκη για την εξέλιξη του αγώνα και την ήττα του Λεβαδειακού από τον Ολυμπιακό ο Άκης Μάντζιος.

Ο προπονητής του Λεβαδειακού τόνισε στη συνέντευξη Τύπου;

«Αρχικά θέλουμε να δώσουμε συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Οσον αφορά το παιχνίδι, είδαμε δύο διαφορετικά ματς μέχρι το 30ο λεπτό που είχαμε την αποβολή. Στο πρώτο κομμάτι του παιχνιδιού ήμασταν καλοί με κλασικές ευκαιρίες για γκολ και σίγουρα τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αν το καταφέρναμε. Ήρθαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο και να πάρουμε αποτέλεσμα, αλλά μετά την αποβολή τα πράγματα ήταν δύσκολα ενώ δεχτήκαμε και ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μετά δεχτήκαμε δύο εύκολα γκολ και στο 3-0 τα πράγματα τελείωσαν και ήταν δύσκολα για εμάς. Είναι δύσκολα πάντα στο Καραϊσκάκη και ιδιαίτερα όταν παίζεις για 60 λεπτά με παίκτη λιγότερο. Αν είχαμε κάνει πρώτοι το γκολ ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Εχουμε τρία ματς μπροστά μας και ο αγώνας με τον Ατρόμητο για εμάς είναι αγώνας δίχως αύριο. Πρέπει να προετοιμαστούμε για αυτό το παιχνίδι και να πάμε για το καλύτερο».